Covid-19, Rusia regjistron 41.335 raste të reja ditore, rekord infektimesh që nga fillimi i pandemisë, 1188 persona kanë humbur jetën në 24 orët e fundit

MOSKE-Në Rusi në 24 orët e fundit janë regjistruar 41.335 raste të reja me Covid-19, numri më i lartë i rasteve në një ditë që nga fillimi i pandemisë.

Lajmin e bën me dije agjencia e lajmeve Tass që citon të dhënat zyrtare të qendrës operative kombëtare anti koronavirus.

Sipas qendrës, gjatë 24 orëve të fundit 1188 persona kanë vdekur për shkak të virusit të rrezikshëm.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *