Covid-19 shënon mbi 1 milion viktima në Europë

ITALI

Europa kalon shifrën e 1 milion të vdekur nga Covid-19. Agjencia e lajmeve Reuters raporton se numri i viktimave nga koronavirusi në Europë që nga nisja e pandemisë ka shkuar në mbi 1 milionë.

Kontinenti i Vjetër që numëron 51 vende numëron rreth 35.5% të viktimave në botë dhe 30.5% të të infektuarve.

Sipas Reuters, që nga nisja e pandemisë në Europë kanë humbur jetën 1.000.062 persona ndërsa të infektuarit janë 37.221.978 persona.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.