Covid-19 u merr jetën 4.8 milionë njerëzve në të gjithë botën, OBSH: Numri mund të jetë disa herë më i lartë

4.8 milionë njerëz kanë vdekur nga Covid-19 që nga fillimi i pandemisë sipas një raporti nga AFP.

Numri i të vdekurve është 4,793,613, ndërsa 234,542,240 persona janë infektuar.

“The Guardian” shkruan se Organizata Botërore e Shëndetit vlerëson se numri aktual mund të jetë dy deri në tre herë më i lartë se të dhënat zyrtare, për shkak të vdekshmërisë së tepërt të lidhur me Covid.

Disa vende kanë pranuar më parë se numri i të vdekurve ka të ngjarë të jetë më i lartë se numri i zyrtar.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.