COVID-19 vret 223 iranianë të tjerë gjatë 24 orëve të fundit

Rreth 223 iranianë të tjerë kanë vdekur nga sëmundja e koronavirusit (COVID-19) gjatë 24 orëve të fundit duke e çuar numrin e përgjithshëm të vdekjeve në 123, 498, tha të enjten Ministria e Shëndetësisë e Iranit.

11,964 raste të reja të infeksionit me COVID-19 u regjistruan gjatë 24 orëve të fundit, 1,770 prej të cilëve u shtruan në spitale.

Ministria iraniane e Shëndetësisë vuri në dukje se 5,280,624 pacientë nga 5,754,047 janë shëruar ose janë larguar nga spitalet.

Rreth 5,983 pacientë me COVID-19 janë në gjendje kritike në njësitë e kujdesit intensiv.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.