COVID-19, Zelanda e Re shënon viktimën e parë pas gjashtë muajsh

Z elanda e Re raportoi vdekjen e saj të parë nga Covid-19 në më shumë se gjashtë muaj, thanë autoritetet shëndetësore.

Vendi aktualisht është nën një bllokim të rreptë pas zbulimit të një rasti të vetëm të Covid-19 të transmetuar nga komuniteti në 18 gusht.

Ministria e shëndetësisë tha në një deklaratë se ”një grua 90-vjeçare vdiq gjatë natës në spital”.

Vdekja e fundit e lidhur me Covid-19 në Zelandën e Re u raportua në mes të shkurtit, me 27 vdekje të regjistruara në total.

Kryeministrja Jacinda Ardern i shprehu ngushëllimet familjes së gruas.

“Çdo vdekje është një kujtesë e dëmit që Covid-19 mund të shkaktojë kur të hyjë në komunitetin tonë”, shtoi ajo.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.