Covid/ 55 persona rezultojnë pozitivë në një anije lundrimi që ishte nisur nga Florida, 95% prej tyre rezultojnë të vaksinuar

55 persona në bordin e një anije lundrimi Royal Carribean që u nis nga Florida të shtunën rezultuan pozitivë me Covid.

Të infektuarit në “Odyssey of the Seas” janë pasagjerë dhe anëtarë të ekuipazhit, megjithëse 95% e atyre në bord janë plotësisht të vaksinuar.

Ishujt e Karaibeve të Curaçao dhe Aruba në Antilet Hollandeze kanë ndaluar ankorimin. Anija do të qëndrojë në det deri në kthimin e saj në Florida më 26 dhjetor.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *