COVID-9 në Kosovë, 2.950 të infektuar dhe 6 viktima gjatë 24 orëve të fundit

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë ka publikuar të dhënat e fundit të COVID-19 atje.

Në njoftimin zyrtar thuhet se gjatë 24 orëve të fundit janë raportuar 2.950 persona të infektuar me virusin. Nga ana tjetër, për fat të keq, nuk e kanë fituar betejën me sëmundjen 6 qytetarë.

Sa i përket të shëruarve ato janë 2.952, duke e dërguar këtë numër që prej fillimit të pandemisë në 174.996 persona.

Njoftimi i Ministrisë së Shëndetësisë:

02 Shkurt 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:
Në 24 orët e fundit janë dhënë 2.563 doza të vaksinës kundër COVID-19.
Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë1.783.672 doza të vaksinës.
Deri më sot 806.8268 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.
Deri më sot janë dhënë 82.751 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksines kundër COVID-19.
Nga 12.259 testime, 2.590 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.
Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 6 raste të vdekjes.
Sot janë shëruar 2.952 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 174.996.
Në total numri i rasteve aktive është 33.538.
Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun: https://datastudio.google.com/…/2e546d77…/page/MT0qB
Mbani maskat!
Respektoni distancën!
Mbani higjienën!

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *