Covid/Eeksperti amerikan: Rrezikohen një milion raste në ditë

Analiza e bërë nga drejtori i Institutit Kombëtar të Shëndetësisë, Francis Collins, një nga ekspertët kryesorë të virologjisë në Shtetet e Bashkuara, thotë se virusi është gjithnjë në ndryshim dhe se po bëhet gjithnjë e më ngjitës.

“Ne nuk mund të lëmë vigjilencën tonë, rrezikojmë një milion raste të reja në ditë”.

Collins, në ditën e tij të fundit në krye të institutit, shton: “Unë e di që njerëzit janë të lodhur, por virusi nuk është i lodhur nga ne, ai po gjen një mënyrë për të ndryshuar çdo dy muaj, për t’u bërë më ngjitës.”

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.