Covid në SHBA/Kalifornia rikthen mbajtjen e maskës me detyrim në ambjentet e mbyllura

Ndërsa numrat e infektimeve nga variantet e Covid-19 janë në rritje në SHBA, Kalifornia një nga shtetet më të prekura ka kthyer detyrimin për mbajtjen e maskës në ambjente të mbyllura.

Detyrimi për të mbajtur një maskë në ambiente të mbyllura në hapësira publike është marrë si masë për të përballuar kërcimin në rastet e Covid. Detyrimi fillon më 15 dhjetor dhe do të qëndrojë në fuqi deri më 15 janar.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *