Covid shtyn paradën e Karnavaleve të Rios Për në muajin prill

Paradat e karnavaleve në Rio de Zhaneiro dhe Sao Paulo në Brazil, të planifikuara për në shkurt, janë shtyrë për në prill për shkak të pandemisë Covid.

“Komunat e Rios dhe São Paulos kanë vendosur të shtyjnë paradat e shkollave samba për shkak të situatës aktuale të pandemisë në Brazil dhe nevojës për të ruajtur jetët”, thuhet në një deklaratë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *