Ç’po ndodh në Ukrainë? Ndizen sirenat e alarmit pas sulmit në Kharkiv, ndërpritet energjia elektrike dhe furnizimi me ujë

cpo ndodh ne ukraine ndizen sirenat e alarmit pas sulmit ne kharkiv nderpritet energjia elektrike dhe furnizimi me uje
cpo ndodh ne ukraine ndizen sirenat e alarmit pas sulmit ne kharkiv nderpritet energjia elektrike dhe furnizimi me uje

Ndërprerjet e energjisë dhe ujit goditën shumë zona të rajonit Kharkiv të Ukrainës verilindore, ndërsa forcat ruse goditën infrastrukturën strategjike, tha guvernatori i rajonit, duke bërë kështu që sirenat e alarmit të bien në të gjithë vendin.

“Forcat pushtuese ruse goditën infrastrukturën jetike në qytetin dhe rajonin e Kharkiv”, shkroi Oleg Sinekhubov në Telegram.

“Në shumë qendra të banuara nuk ka furnizim me energji elektrike dhe ujë. Zjarret kanë shpërthyer pas këtyre sulmeve dhe shërbimet e urgjencës po merren me zjarret”, shtoi ai.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts