Dalin pamjet dramatike/ Shihni si shembet ura e drunjtë në Rui, lumi “përpin” kamionin

Një shofer është munduar të kalojë me kamion mbi një urë druri mbi lumin e fryrë nga prurjet e shumta, por ka përfunduar i zhytur në ujë.

E gjithë ngjarja është filmuar nga një dëshmitar okular, i cili arriti të kapte momentin dramatik në Rusi.

Ura ndodhej në fshatin Uryum, rreth 4500 kilometra larg Moskës. Fatmirësisht shoferi arriti të mbijetojë, ndërsa kamioni u “përpi” nga uji.

Aktualisht, banorët e fshatit Uryum nuk kanë një mënyrë tjetër për të kaluar lumin që pas aksidentit.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *