Dalja e Shqipërisë nga ‘Ballkani i Hapur’/ ‘Thikë pas shpine për Kosovën’, Tritan Shehu ironizon Ramën dhe Vuçiçin: Duhet të jetë e dhimbshme për ta

Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama për daljen e Shqipërisë nga “Ballkani i Hapur”.

Nëpërmjet një postimi në Facebook, Shehu shkruan se “Ballkani i Hapur” ishte një thikë pas shpine për Kosovën, teksa ironizon Ramën dhe liderin serb Aleksandër Vuçiç.

Postimi i plotë:

Hall i madh detyron Ramen te deklaroje „varrimin“ e Ballkanit te hapur».

Te vdekur prej kohesh, por te ngelur si i „vdekuri i pa kallur“!

Dhe sot Rama firmos „lejen e varrimit“, duke komunikuar fundin e tij.

Shume e “dhimbeshme” duhet te jete kjo per Ramen, edhe per Vucic!!

Jam dakort me Ramen, qe ne disa pika kjo nisme e “realizoi misionin“ e saj, te percaktuar ne Nish nga Vucic.

Po, „Ballkani i hapur” sherbeu si “thike mbas shpine “ per Kosoven.

Per te zbehur pavaresine e sovranitetin e saj.

Dëmtoi aspiratën europiane e perendimore te shqiptareve e Rajonit, duke tentuar te ktheje “fytyren” e tij drejt Lindjes.

Tentoi te shkaterroi “Procesin e Berlinit”!

Arriti deri te “pastroje” Vucic e Serbine nga pergjegjesite pa kerkuar falje per cfare i shkaktuan Rajonit.

Te vendose ata paradoksalisht ne rolin lider ne Rajon per stabilitetin e ti, rol qe deri me 2014 e kishte Shqiperia.

Vendosi shume premisa per te krijuar hegjeminine ekonomike e politike te Serbise ne Rajon.

Per te plotesuar endren serbe te „Jugosllavise se Re“!

Keto ishin disa nga objektivat e misionit te kesaj nisme!

Por qe ne fakt lindi per te deshtuar!

Lindi i deshtuar, si nje monster i pa pajtushem me „jeten“!

Sepse i tille ishte e i tille do te kujtohet.

Por te keqijat qe krijoi, pasojat negative Rajoni e shqiptaret do t’i kene mbi “kurriz” edhe per shume kohe akoma, mos te kemi iluzione!

  1. Shpresoj qe tashme kjo te jete e qarte per te gjithe, edhe per ata qe kishin iluzione!

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts