Danimarka heq kufizimet për qytetarët shqiptarë, ja çfarë iu kërkohet udhëtarëve

Danimarka ka hequr kufizimet për qytetarët shqiptarë, të cilët mund të udhëtojnë drejt këtij shteti me pasaportë biometrike.

Lajmi është bërë i ditur nga Tirana International Airport, ku thotë se qytetarët shqiptarë mund të udhëtojnë lirshëm, ndërsa duhet të jenë të pajisur me një PCR të 72 orëve të fundit, test antigen ose certifikatën e vaksinës së miratuar nga EMA.

Vaksinat e miratuara nga EMA për hyrjen në Danimarkë, janë Pfizer, Moderna, AstraZeneca dhe Johnson & Johnson.

NJOFTIMI I PLOTË
Danimarka✈
Danimarka, nga sot, më 25 Qershor 2021, heq kufizimet për hyrjen e udhëtarëve shqiptarë me pasaportë biometrike. Qytetarët shqiptarë mund të udhëtojnë, mjaft të kenë një PCR të 72 orëve të fundit, test antigen ose çertifikatën e vaksinës së aprovuar nga EMA.
📌Ju bëjmë me dije se vaksinat e miratuara nga EMA për hyrjen në Danimarkë, janë Pfizer, Moderna, AstraZeneca dhe Johnson & Johnson.
📌Nuk duhet test për:
1) Për pasagjerët nën 15 vjeç
2) Pasagjerët që vërtetojnë rezultatin pozitiv të testit Covid-19 mes periudhës 14 ditë dhe 8 muaj nga dita e udhëtimit
Ju falenderojmë për bashkëpunimin,
Tirana International Airport

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *