Danimarka i dhuron Kosovës 250 mijë doza të vaksinës Astra Zeneca

Ish-ministri i Shëndetësisë së Kosovës Armend Zemaj ka njoftuar se Danimarka do të dhurojë 250 mijë doza të vaksinës Astra Zeneca për Kosovën.

“Danimarka nuk e harron Kosovën. Edhe një lajm i mirë në betejën kundër pandemisë Covid-19. Danimarka shteti mik i Kosovës, dërgon 250.000 vaksina falas për qytetarët tanë. Faleminderit shumë. Mirënjohës përgjithmonë”, ka shkruar Zemaj në Facebook.

Zemaj ka thënë se miqësia në ditët e vështira është vlerë e veçantë dhe e paharrueshme.
“Miqësia në ditët e vështira është vlerë e veçantë dhe e paharrueshme. Nderim për popullin dhe shtetin e Danimarkës. Të bekuar me miqësinë Tuaj!”, ka shkruar Zemaj.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *