Darka në Athinë/ Zelensky për herë të parë në Greqi, liderët e Ballkanit me Mitsotakis, të pranishëm Von der Leyen e Charles Mishel. Mungon Rama

Është mbajtur mbrëmjen e sotme Samiti në Athinë me liderët e Ballkanit Perëndimor, organizuar nga kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis. Darka u zhvillua në Megaros Maximos, mes të pranishmëve ishin edhe Presidentja e Komisionit Ursula von der Leyen dhe Presidenti i Këshillit Europian Charles Michel, si edhe presidenti ukrainas Volodymir Zelensky. Në fokus të darkës informale […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts