DASH kujton porositë: Presim që Kosova dhe Serbia të zbatojnë të gjitha detyrimet, sipas Marrëveshjes Themelore dhe aneksit të zbatimit të saj

DASH kujton porositë: Presim që Kosova dhe Serbia të zbatojnë të gjitha detyrimet, sipas Marrëveshjes Themelore dhe aneksit të zbatimit të saj

Që nga fillimi i bisedimeve për normalizimin e marrëdhënieve Kosovë – Serbi në vitin 2011, perëndimi e ka theksuar se ky është kusht për integrimet evropiane. Një zëdhënës i Departamentit amerikan të Shtetit i tha Zërit të Amerikës se Shtetet e Bashkuara vazhdojnë të mbështesin fuqishëm bisedimet e lehtësuara nga BE-ja si e vetmja rrugë […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts