De Bryjne dhe Hazard nuk stërviten, Belgjika mund t’i fusë me injeksion kundër Italisë
Belgjika dhe Italia vazhdojnë përgatitjet për ndeshjen e madhe të së premtes ku vetëm njëra nga kombëtare do të vazhdojë rrugën për në çerekfinale.

zard

Belgët vijnë disi të penalizuar në këtë sfidë, pas dëmtimeve të De Bryjne dhe Eden Hazard në ndeshjen e fundit kundër Portugalisë. Sipas “Gazetta.it”, të dy lojtarët kanë braktisur stërvitjen e sotme dhe me shumë mundësi nuk do të jenë në fushë kundër Italisë.

Por, Belgjika duke parë rëndësinë e lojtarëve po mendon të bëjë gjithçka që të ketë dy yjet e saj në fushë dhe mund tu injektojë një injeksion i cili do t’i largonte dhimbjet. Nuk dihet ende nëse kjo praktikë do të zbatohet, por gjasat për ti parë në fushë De Bryjnen dhe Hazardin ndaj “axurrëve” janë të pakta.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.