De La Fuente analizon Anglinë: Po plotësojmë kalendarin me më të fortët e turneut, por ne kemi luajtur më mirë

de la fuente analizon angline po plotesojme kalendarin me me te fortet e turneut por ne kemi luajtur me mireTrajneri i Spanjës, Luis De La Fuente, lëshoi disa deklarata për finalen ndaj Anglisë menjëherë sapo u mësua se kjo do të ishte rivalja e iberikëve në ndeshjen e madhe që do të caktojë kush do të fitojë trofeun në Euro 2024.

asddsadsaadsadsdas

Si e keni parë ndeshjen?: “Të dy ishin rivalë shumë të vështirë. Ne do të plotësojmë kalendarin duke kaluar nëpër të gjitha ekipet e mëdha të këtij kompeticioni dhe nuk mund të ishte ndryshe. Dy më të mirët mbërrijnë në finale. Ne hëngrëm darkë dhe po shikonim ndeshjen dhe më pas, më të mbledhur, ne në zyrën tonë e analizuam më të qetë. Tani fillon dita jonë e punës për të analizuar Anglinë në më shumë detaje.”

Ka pasur një preferencë për Anglinë apo Holandën?: “Ka opinione dhe shije të të gjitha ngjyrave. Ishin dy skuadra të mëdha. Në fillim të turneut ata do të ishin në atë grup skuadrash që janë kandidate për të fituar titullin dhe kështu ndodhi. Anglia është shumë e fuqishme, me njerëz me përvojë dhe shumë të sprovuar. Do të jetë një ndeshje shumë e vështirë dhe kërkuese”.

A kërkon më shumë respekt Anglia se skuadrat e mëparshme me të cilat është përballur Spanja?: “Përpara se të fillonim, me Francën dhe Gjermaninë, organizatorët dhe ekipi me fuqinë e tij të zakonshme, Anglia ishte në krye të renditjes për të fituar titullin. Nëse jemi përballur me më të mirët… tani kemi bërë më shumë se gjysmën e punës, do përfundojmë përballë të gjitha më të mirave në kampionat. Djemtë janë stërvitur me një cilësi të jashtëzakonshme trajnimi dhe nesër shpresojmë të punojmë për të gjitha detajet.”

A është Spanja më e frikshme se Anglia?: “Anglia ka futbollistë të mëdhenj dhe është shumë e fuqishme. Ne kemi ofruar një version më të mirë loje, por në një ndeshje teke kjo nuk ka ndikim. Nuk duhet të përmend asnjë lojtar që bie në sy. Ata kanë një histori të provuar në nivel ndërkombëtar, por ne duam të vazhdojmë të rritemi dhe të përmirësojmë nivelin që kemi ofruar. Ne do të kemi nevojë për një version më të mirë të asaj që kemi ofruar deri tani për të fituar finalen.”

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE “PANORAMA TV” © Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts