DEA Amerikane, Interpoli, Guardia Civile spanjolle shkatërrojnë grupin kriminal të kokainës, 9 të arrestuar, mes tyre shqiptarë

dea amerikane interpoli guardia civile spanjolle shkaterrojne grupin kriminal te kokaines 9 te arrestuar mes tyre shqiptare
dea amerikane interpoli guardia civile spanjolle shkaterrojne grupin kriminal te kokaines 9 te arrestuar mes tyre shqiptare

DEA Amerikane, Interpoli, Guardia Civil spanjolle dhe Policia portugeze shkatërrojnë një grup kriminal përgjegjës për dy ngarkesa të mëdha me drogë.

Njëra ngarkesë ishte 3 tonë kokainë e kapur në 2022 në Ishujt Kanarie në një anije me flamur afrikan dhe 1.6 ton kokainë të kapura në prill 2023 në një skaf në Peniche, Portugali ku u gjet dhe trupi i një peshkatari portugez i vrarë nga helikat.

Nga operacioni janë arrestuar disa persona pjesëtarë të Kartelit Ballkanik të kryesuar nga shqiptarët, karteli Piturros, Ndragheta dhe karteli Kolumbian. Detaje priten në orët në vijim. Deri tani mësohet se janë 9 të arrestuar.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts