Debat për krimet e komunizmit, Pëllumb Xhufi i kthehet studiuesit ‘live’ në ‘Open’: Do të të hedh në gjyq!

debat per krimet e komunizmit pellumb xhufi i kthehet studiuesit live ne open do te te hedh ne gjyq
debat per krimet e komunizmit pellumb xhufi i kthehet studiuesit live ne open do te te hedh ne gjyq

Ndërsa në emisionin “Open” diskutohet për krimet e komunizmit dhe nëse duhet të dënohen apo jo me ligj siç e kanë disa vende europiane, historiani Pëllumb Xhufi iu kthye studiuesit Erald Kaprit, duke i thënë se do ta hedhë në gjyq pasi e citoi gabim.

Kapri tha se Xhufi më herët në studion e “Open” ka thënë se kampi i Tepelenës, ka qenë kamp pushimi. Ky i fundit ka reaguar menjëherë duke thënë se nuk e ka thënë kurrë këtë.

[embedded content]

Pjesë nga debati:

Kapri-Ka një  problem të madh… Në momentin që zoti Xhufi thotë se kampi i Tepelenës është një kamp pushimi, ka një problem

Xhufi-Unë e kam thënë që është kamp pushimi? Me gjithë mend e ke?

-Po kështu e ke thënë, ja këtu te Eni

-Kamp pushimi? Do të të hedh në gjyq… kamp pushimi?

-Po mirë thuaje se e ke thënë

-Kam thënë nuk ka qenë më keq se kampi i  Burrelit kam thënë

-Kanë vdekur 300 fëmijë atje zoti Xhufi

-Kam parë dokumente të CIA

-Pse Gjermania i dënon nazistët nga 100 vjeç? Pse mos t’i dënojmë ne komunistët?

-Ku je? Je në demokraci apo do kthesh një komunizëm tjetër

-Për vrasjen e dhjetëra priftërinjve, nuk ka asnjë të dënuar

-Kam parë këto filxhanët me Enver Hoxhën, merrni dhe thyejini, merrni iniciativë dhe thyejini

-Ne po themi kush do mbajë përgjegjësi për krimet?

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts