Debat të ashpër me Bardhin/ “Jam Ermonela Felaj”, deputetja e PS nuk tërhiqet: S’më bëni dot moral, i meritojnë cilësimet që shpreha

Pas debatit të ashpër, me akuza dhe ofendime me kreun e grupit parlamentar të PD-së, Gazment Bardhi, vjen reagimi nga socialistja Ermonela Felaj.

Kjo e fundit tha se nuk tërhiqej nga qëndrimet e saj dhe cilësimet për deputetët.

“Do e marr fjalën për replikë. Si replikë me të gjithë at që guxojnë të përdorin pozicionin e deputetit për të nxjerrë frustrimin e tyre gjatë gjithë kohës. Jam Ermonela Felaj dhe askush në këtë sallë s’më bën dot moral as për fjalët dhe qëndrimet e mia. Janë të shprehur e zeza në të bardhë. Parafolësi i ka bërë jehonë, njihet për gënjeshtra dhe për kopjen. Kaq, kaq për ditën e sotme. Ata kolegë që gënjejnë dhe shpikin, s’më vjen keq, por i meritojnë një për një ato cilësime që i shpreha pak më parë.”, tha ajo.

Ndërkohë, Berisha tha se Felaj shthuri gojën ndaj deputetit Bardhi dhe se për këtë fakt duhet të dilte jashtë.

[embedded content]

“Mendoj se nuk mund të ketë ngjarje më të rëndë, më amorale se sa arratisja. Nënkryetarja e Kuvendit shthuri gojën ndaj një deputeti dhe ju nuk mbani qëndrim. Ajo e bëri, se kontrolloj dot veten. E bëri nga zemërimi, është punë e saj. Ajo duhet të dalë jashtë. Ajo emrin e ka, e ka në dy inceneratorë, padiskutim. Ndaj si ka mundësi! Pse të shtyhej komisioni? Thirreni të vijë Edi Rama. E ka pasur zëvendës, kanë ndarë paratë së bashku. Ta bëjnë seancën siç është.”, theksoi Berisha.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts