Debate e përplasje në një Qendër Votimi, çfarë po ndodh në Rrogozhinë, një vëzhgues pengon mediat

RROGOZHINË

Situatë e tensionuar në një Qendër Votimi në Rrogozhinë. Kjo pas fotografimit të votës nga një qytetare në një qendër. Kjo gjë ka sjellë debate mes komisionerëve, teksa është ndaluar procesi i votimit.

Por ndërkohë një prej vëzhguesve ka penguar mediat të kryejnë detyrën e tyre.

Pas ndërhyrjes së kreut të KZAZ, i cili ka deklaruar se mediat janë në misionin e tyre, gazetarët dhe operatorët janë lejuar.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts