Debati në PD, Bardhi nuk thirri Kryesinë siç u vendos në mbledhjen e fundit, një grup anëtarësh kërkojnë që…

debati ne pd bardhi nuk thirri kryesine sic u vendos ne mbledhjen e fundit nje grup anetaresh kerkojne qe
debati ne pd bardhi nuk thirri kryesine sic u vendos ne mbledhjen e fundit nje grup anetaresh kerkojne qe

Mblidhet nesër Kryesia e Partisë Demokratike. Pasi kreu i grupit parlamentar të demokratëve, Gazment Bardhi nuk mblodhi Kryesinë, një grup deputetësh bënë kërkesë për mbledhjen në fjalë, ku padyshim që kryefjalë e diskutimit do të jenë zgjedhjet për kryetar të PD-së.

Kujtojmë se në mbledhjen e fundit të Kryesisë, ku pati tensione dhe debate të forta, u vendos që zgjedhjet për kryetar të mbaheshin më 29 korrik.

Ndërkohë, një grup i anëtarësisë doli kundër kësaj date.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts