Decathlon tërhiqet nga Rusia

13:18 29/03/2022

Dyqani francez i mallrave sportive, Decathlon ka thënë se do të pezullojë veprimtarinë e tij në Rusi. Ndërkohë që shton se do të vazhdojë të mbështesë 2,500 anëtarët e stafit atje.

“NĂ« pĂ«rputhje tĂ« rreptĂ« me sanksionet ndĂ«rkombĂ«tare, Decathlon vĂ«ren se kushtet e furnizimit nuk plotĂ«sohen mĂ« pĂ«r tĂ« vazhduar aktivitetin e saj nĂ« Rusi. Decathlon duhet tĂ« pezullojĂ« funksionimin e dyqaneve tĂ« saj“, thuhet nĂ« deklaratĂ«.

Nga ana tjetër, kishte pasur thirrje që njerëzit të bojkotonin markën, pasi ajo kishte vendosur të mbante hapur dyqanet e saj në Rusi, megjithatë firma duket se ka bërë një kthesë.

Në këtë mënyrë, bashkohet me Starbucks, Microsoft, Amazon, Ikea dhe Coca Cola, të cilët tërhoqën shërbimet e tyre nga vendi./tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *