Degët e PD-së në qarkun Vlorë dhe Bujar Leskaj në krah të Lulzim Bashës: E mbështesim 200%Partia Demokratike dega Vlorë, Selenicë, Delvinë dhe Himarë dhe kandidati i PD për qarkun e Vlorës, Bujar Leskaj kanë dalë në mbështetje të kreut demokrat, Lulzim Basha.

basha-leskaj

Nga takimet që Bujar Leskaj ka zhvilluar me degët e PD në qarkun e Vlorës është deklaruar mbështetja 200% të Lulzim Bashës.

Kujtojmë që Lulzim Basha, pas humbjes së zgjedhjeve pretendon se votat janë manipuluar. Në fjalën e tij, Basha u shpreh se beteja sapo ka filluar dhe se do të vazhdojë të luftojë për sigurimin e fitores dhe largimin e atij që ai e quajti ‘regjim’.

Ndërkohë nga ana tjetër, zëra brenda Partisë Demokratike kanë kërkuar dorëheqjen e Bashës  pas humbjes në zgjedhjet e 25 prillit.

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.