Deklarata e Macron për vizat, Vjosa Osmani: Ka qenë problem në përkthim, procesi s’mund të pezullohet nga një shtet

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka komentuar rreth deklaratës së sotme të presidentit francez, Emanuel Macron në Tiranë, për çështjen e liberalizimit të vizave për Kosovën. Ajo ka thënë se tashmë kjo gjë u qartësua dhe se ishte një dallim në përkthim. “Është sqaruar tashmë. Drejtpërdrejtë na kanë njoftuar institucionet franceze, por edhe nga deklaratat […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts