Deklaratat e Ahmetajt nga arratia, Basha: Banda e inceneratorëve në qeveri operon me kode mafioze. Kokat hëngshin, por…

deklaratat e ahmetajt nga arratia basha banda e inceneratoreve ne qeveri operon me kode mafioze kokat hengshin por
deklaratat e ahmetajt nga arratia basha banda e inceneratoreve ne qeveri operon me kode mafioze kokat hengshin por

Pas intervistës së djeshme të bërë nga arratia të ish-zëvendëskryeministrit Arben Ahmetaj, vjen reagimi nga kryetari i PD-së, Lulzim Basha. Përmes një mesazhi, Basha akuzon se ‘Banda e inceneratorëve në qeveri operon me kode mafioze’.

Ai thekson mes të tjerash se shqetësuese është fakti se janë vjedhur paratë e shqiptarëve.

REAGIMI
Është e qartë se këta operojnë si bandë kriminale dhe me kode mafioze kërcënojnë njëri-tjetrin. Njëri del në dosje me krimin, tjetri në pazare korrupsioni, tjetri kanabizon Shqipërinë.
Tani e pranojnë vetë dhe të gjithë tregojnë me gisht Edi Ramën. Kudo tjetër kryeministri do të ishte dorëhequr, por në rastin e tij sa më i madh abuzimi aq më e madhe arroganca.
Se çfarë bëjnë me njëri-tjetrin, kokat hëngshin, por çfarë shqetëson shqiptarët është se ata të gjithë bashkë nuk kanë ngrënë kumbulla e dardha, por paratë e shqiptarëve, kanë abuzuar me pasuritë e tyre. Dhe për këtë duhet të japin llogari para drejtësisë, nga i pari tek i fundit.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts