“Deklaratat e Ramës kishin qëllim pozitiv”, Prenkaj: Nëse do krijohej Asociacioni, situata s’do tensionohej

Diplomati Albert Prenkaj, përmes një komunikimi të drejtpërdrejtë në Neës24 ka folur në lidhje me qëndrimin e kryeministrit Rama sa i përket situatës së tensionuar mes Kosovës dhe Serbisë. Ai u shpreh se qëndrimi i fundit i Ramës kishte qëllim pozitiv dhe përkrahës për Kosovën, edhe pse më herët ai ka mbajtur linjën e qëndrimeve […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts