Del Boske analizon suksesin e Spanjës kundër Gjermanisë: Dy emigrantë na kanë bërë më të mirë

del boske analizon suksesin e spanjes kunder gjermanise dy emigrante na kane bere me te mire


Ish-trajneri i Spanjës Visente del Boske ka analizuar suksesin e kombëtares spanjolle kundër Gjermanisë në çerekfinale.

Vicente-del-Bosque-_1RS4599web-Fuente-Rfef (1)

Duke folur për “Cadena SER”, ish-trajneri me të cilin Spanja fitoi gjithçka ka vlerësuar ekipin e De la Fuentes dhe veçanërisht dy yjet e vegjël të Spanjës, Lamine Jamal dhe Niko Uilliams.

“Ne kemi dy emigrantë që na kanë bërë më të mirë si skuadër, ka njerëz që nuk i pëlqejnë shumë emigrantët. Dhe sa krenarë janë ata që mund të luajnë për kombëtaren spanjolle. Ata janë dy lojtarë të mrekullueshëm. Tani shpresoj që pas suksesit ndaj Gjermanisë, t’i shkojmë deri në fund kompeticionit”, deklaroi Visente del Boske.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE “PANORAMA TV” <!–

–> © Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts