Delfino Rent-A-Car zgjeron partneritetin franchise me SIXT në Shqipëri

• Delfino Rent-A-Car, një franchise e pavarur SIXT në Maqedoni, zgjeron partneritetin ekskluziv me liderin global në shërbimet e lëvizjes premium duke hyrë në tregun shqiptar me Delfino Albania.

Tiranë, 3 Tetor 2023 – Delfino Albania bëhet një franchisee e re e pavarur e SIXT dhe hap degën e saj të parë në Tiranë, kryeqyteti i Shqipërisë. Hyrja në treg shënon zgjerimin e partneritetit franchise me Delfino Rent-A-Car, një marrëdhënie e gjatë me SIXT në Maqedoni. Plani i zgjerimit përfshin dege në aeroportet kryesore dhe në disa vende turistike përgjatë bregdetit të Shqipërisë.

SIXT është një ofrues lider ndërkombëtar i shërbimeve premium të lëvizshmërisë me një flotë prej më shumë se 270,000 automjeteve në mbi 100 shtete (sipas tre-mujorit të parë të vitit 2023, duke përfshirë licencat). Kompania me seli në Pullach pranë Mynihut vazhdon të zgjerojë gjurmën e saj globale me hapjet e fundit në Amerikën e Veriut dhe në Europë gjatë muajve të fundit, si dhe një partneritet të licencës në Australi që ka filluar në fund të vitit 2021. Gjatë dekadës së kaluar SIXT ka rritur pjesën e biznesit ndërkombëtar për shkak të fitimeve të konsiderueshme në pjesën e tregut ndërkombëtar dhe zgjerimit gjeografik.

Lëvizshmëria premium nga licenca e SIXT, Delfino Albania.
Partneriteti i ri franchise në Shqipëri do të përfitojë nga më shumë se 100 vjet përvojë e SIXT në biznesin e lëvizshmërisë dhe njohuria e thellë e Delfino Albania për tregun lokal të marrjes së makinave me qira. Delfino Albania po pret klientët e saj në Aeroportin Ndërkombëtar të Tiranës dhe ofron një shërbim “Meet & Greet” në Hotel MAK në qytetin e Tiranës për të përmbushur kërkesën në rritje për lëvizshmëri premium në qytet. Përfituesi i ekskluzivitetit SIXT ofron zgjidhje premium për marrjen me qira afatshkurtër dhe afatgjatë të automjeteve. Flota e automjeteve përfshin makina të vogla dhe sedan, si dhe SUV dhe automjete 4-wheel drive.

Sasho Tonevski, Drejtori Ekzekutiv i franchisee së SIXT, Delfino Rent-A-Car:
“Jemi të emocionuar të zgjerojmë rrjetin tonë në Shqipëri në partneritet me SIXT. Dëshirojmë të shprehim vlerësimin tonë të sinqertë për ekipin tonë dhe ekipin e SIXT për mbështetjen e tyre të për mbështetjen e palëkundur dhe përpjekjet e tyre të lavdërueshme. Përkushtimi i tyre, kombinuar me vizionin dhe pasionin tonë të përbashkët, do të na shtyjë përpara në këtë ndërmarrje të re emocionuese. Si një biznes familjar, Delfino Rent-A-Car mbart vlerat e besimit, unitetit dhe qëndrueshmërisë. 19 vjet pas fillimit të licencës së parë të SIXT në Maqedoni, zgjerimi ynë në Shqipëri tani përfaqëson një tjetër pikë referimi për kompaninë tonë. 19 vjet pas fillimit të ekskluzivitetit të parë SIXT në Maqedoni, zgjerimi ynë në Shqipëri tani përfaqëson një tjetër moment historik për kompaninë tonë. Me përkushtimin e ekipit tonë, ne jemi të emocionuar të sjellim njohuritë, pasionin dhe qasjen tonë personale në tregun shqiptar. Ne mezi presim të krijojmë përvoja të paharrueshme së bashku me SIXT në Shqipëri duke ofruar shërbime premium lëvizshmërie”.

Ruediger Proske, Zëvendës Senior President i Franchise Ndërkombëtar në Sixt SE:
“Shqipëria është një treg në rritje me mundësi emocionuese për industrinë e lëvizshmërisë pasi gjithnjë e më shumë udhëtarë e konsiderojnë atë si një destinacion udhëtimi. Ne jemi të kënaqur të zgjerojmë partneritetin tonë me Delfino Rent-A-Car dhe të mirëpresim filialin e saj Delfino Albania si partnerin tonë të ri të pavarur të ekskluzivitetit në Shqipëri. Klientët në Tiranë tani kanë mundësinë të përjetojnë shërbime të lëvizshmërisë premium”.

Rreth Delfino Rent-A-Car dhe Delfino Albania
Delfino Albania është pjesë e biznesit familjar Delfino Rent-A-Car d.o.o.e.l i cili është themeluar në vitin 1995 dhe është partner ekskluziv i franchise SIXT që nga viti 2004 në Maqedoni. Delfino Rent-A-Car ka dëshmuar veten si një partner i besueshëm i lëvizshmërisë me dekada përvojë dhe është një nga ofruesit kryesorë të marrjes me qira të makinave në vend. Selia është e vendosur në Shkup, Maqedoni me zyra të tjera të planifikuara në Shqipëri.

Rreth SIXT
Sixt SE me zyrën e saj të regjistruar në Pullach pranë Mynihut, është një ofrues ndërkombëtar lider i shërbimeve të lëvizshmërisë premium. Me produktet e saj SIXT rent, SIXT share, SIXT ride dhe SIXT+ në platformën e lëvizshmërisë ONE, kompania ofron një shërbim të integruar në mënyrë unike të lëvizshmërisë premium në fushat e marrjes me qira të automjeteve dhe automjeteve komerciale, ndarjes së makinave, udhëtimeve dhe abonimeve të makinave. Produktet mund të rezervohen përmes aplikacionit SIXT, i cili gjithashtu integron shërbimet e partnerëve të tij të njohur të lëvizshmërisë. SIXT ka prani në më shumë se 100 vende të globit. Kompania qëndron për orientimin e qëndrueshëm ndaj klientit, një kulturë të gjallë inovacioni me kompetencë të fortë teknologjike, një përqindje të lartë të automjeteve premium në flotë dhe një raport tërheqës çmim-performancë. Në vitin 2022, Sixt Group arriti një fitim rekord të konsoliduar para taksave prej 550 milionë euro dhe një rritje të konsiderueshme të të ardhurave të konsoliduara në 3.07 miliardë euro. Sixt SE është listuar në bursën e Frankfurtit që nga viti 1986 (ISIN ordinary share: DE0007231326, ISIN preference share: DE0007231334).
https://about.sixt.com

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts