Demonstrata në mbi 100 qytete, të paktën 1000 persona janë gjyq për pjesëmarrje në protestat vetëm në Teheran

demonstrata ne mbi 100 qytete te pakten 1000 persona jane gjyq per pjesemarrje ne protestat vetem ne teheran
demonstrata ne mbi 100 qytete te pakten 1000 persona jane gjyq per pjesemarrje ne protestat vetem ne teheran

Në mbi 100 qytete në Teheran janë zhvilluar protesta të shumta me sloganin “Grua, liri, jetë”.

Prej javësh Irani është përfshirë nga trazira të shumta, pas vdekjes së një 22-vjeçareje. Një mijë persona pritet që të gjykohen në Teheran për pjesëmarrje në protesta në Iran, të cilat po vazhdojnë prej më shumë se një muaj.

Këtë e kanë bërë të ditur zyrtarë të drejtësisë iranianë, duke njoftuar se në gjyq do të dalin individë që kanë pasur rol kryesor në protesta.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts