Dendias: Mirënjohje vendeve që po ndihmojnë Greqinë në përballimin e zjarreve

Ministri i Jashtëm grek ka falenderuar të gjithë vendet që po ndihmojnë Greqinë në betejën me zjarret.

Mes shteteve që ka falenderuar janë, Armenia, Spanja, Kroacia dhe Rumania.

“Emocion i thellë nga mesazhet dhe solidariteti i Egjiptit, Armenisë, Belgjikës, Francës, Gjeorgjisë, Bashkimit Evropian, Shteteve të Bashkuara, Jordanisë, Izraelit, Spanjës, Kroacisë, Qipros, Libanit, Lituanisë, Ukrainës, Polonisë, Rumanisë, Rusisë, Suedisë, Turqia dhe Patriarku Ekumenik Bartholomeë mbi zjarret”, tha Ministri i Jashtëm Nikos Dendias përmes Tëitter .

Dendias

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.