Dënimi i Mladiç, Kurti: Serbia e fshehu si hero, por vendimi është kujtesë se mohimi i krimeve të kaluara në Kosovë duhet të marrë fund

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka reaguar gjithashtu për dënimin me burgim të përjetshëm të ‘Kasapit të Bosnjes, Ratko Mladiç.

Kurti kujton se Serbia e fshehu dhe portretizoi Mladiçin si një hero.

Ndërkohë kryeministri thekson se vendimi i sotëm i Hagës është një kujtesë se mohimi i krimeve nga Serbia në Kosovë duhet të marrë fund.

STATUSI NGA ALBIN KURTI

Krimineli famëkeq i luftës, Ratko Mlladiç, i njohur si ‘kasapi i Bosnjës dhe Hercegovinës’, dënohet me burgim të përjetshëm për gjenocid.

Serbia e fshehu dhe e portretizoi atë si një hero. Por ky vendim është një kujtesë se mohimi serb i krimeve të kaluara në & Kosovë duhet të marrë fund.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.