Dënimi i Vesës për arratisjen, Romeo: Nëse ajo del, dalim të gjithë

21:38 – 27.01.2024

Dënimi i Vesës për arratisjen, Romeo: Nëse ajo del, dalim të gjithë

denimi i veses per arratisjen romeo nese ajo del dalim te gjithe
denimi i veses per arratisjen romeo nese ajo del dalim te gjithe

Vesa u dërgua direkt në nominim nga Vëllai i Madh, pasi u arratis nga kazerma. Në lidhje me këtë, Romeo u shpreh gjatë spektaklit të sotëm se nëse Vesa eleminohet, të gjithë banorët që ishin në kazermë do dilnin bashkë me të.

“Nëse Vesa del ne dalim të gjithë” -tha Romeo.

Të njëjtën gjë tha dhe Rike dhe Meritoni, por jo Meri, e cila u shpreh se nuk është dakord që të sakrifikohen të gjithë për këtë.

“Unë nuk jam dakord që të dalim të gjithë, pse të sakrifikohemi”- tha Meri.

Nga ana tjetër, kjo deklaratë nuk bindi opinionisten Ori Nebijaj, e cila u shpreh se mendon se banorët po bënin skema duke sakrifikuar Vesën, që të shpëtonin nga dënimi.

“Mua kjo pjesa që do dali mtë gjithë më duket budallallëk. Mua nuk më duket noramle kj oqë po bëni. Famtirësisht nuk jam unë aty, jeni ju. Unë mendoj që ju bëtë një skemë, sakrifikuat një person për të dalë nga kazerma. Vesa mori dënimin më të madh nga Vëllai i Madh. Tani dhe me nominimin doni të merrni kartën e viktimës që ja ne u sakrifikuam. Tani lëreni Vesën të marrë meritat për atë që bëri”- tha Ori Nebijaj.

Burimi informacionit @top-channel.tv: Lexo me shume ne : Bota Sot News www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts