Dënoi me vdekje dy ushtarë britanikë në Donetsk, i bëhet atentat gjykatësit rus

denoi me vdekje dy ushtare britanike ne donetsk i behet atentat gjykatesit rus

Gjykatësi rus që dënoi me vdekje dy britanikë është në gjendje kritike pasi u qëllua nga sulmues të panjohur në Buhlerisk, Donetsk, të shtunën mbrëma. Siç raporton Tass, policia lokale ka nisur hetimet për identifikimin e autorëve.

“Ka pasur një atentat kundër një gjyqtari të Gjykatës së Lartë të Republikës së Donjeckut, Alexander Nikulin”, tha përmes Telegramit Denis Pushilin, lideri i të vetëshpallurit “Republika Popullore e Donetsk”.

“Regjimi ukrainas vazhdon të tregojë metodat e tij të ndyra terroriste”, shtoi Pushilin, duke shtuar se “gjendja e tij vlerësohet nga mjekët si e qëndrueshme, por e rëndë”.

Fgyfssixkaug0e6
Fgyfssixkaug0e6

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts