Deputetët në seancë plenare, “Lëvizja Bashkë” protestë jashtë Kuvendit: Miratoni minimumi jetik, është urgjencë!

Ndërsa ka nisur seanca plenare, në ambientet e jashtme të Kuvendit, “Lëvizja Bashkë” e ka pritur me protestë.

Anëtarët e kësaj lëvizjeje shprehen se kërkojnë që të miratohet minimumi jetik të jetesës.

“Në këto 30 vite këta njerëz janë bërë miliarderë, janë bërë me prona, madje edhe investitorë strategjikë. Po grabisin toka dhe para publike. Pafundësisht. Minimumi jetik, është urgjencë për ta nxjerrë popullin shqiptar nga varfëria”, u shprehën ata.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts