Deputetët socialistët i japin “OK”, Bledi Çuçi prezantohet si kryetar i grupit parlamentar të PS

Ish-ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi është prezantuar sot si kryetar i Grupit parlamentar të Partisë Socialiste. Vendimi i marrë nga Asambleja Socialiste në fund të korrikut ka marrë sot dhe “OK” e deputetëve socialistë.

Miratimi është bërë para nisjes së seancës plenare, e para e këtij sesioni.

Më herët postin e kreut të grupit të PS e ka mbajtur Taulant Balla, i cili pasoi Çuçin në dikasterin e Ministrisë së Brendshme.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts