Deputeti gjerman: Serbia po tenton spastrimin etnik në Luginën e Preshevës

Kryetari i Komisionit për Politikën e Jashtme të Bundestagut gjerman, Michael Roth ka reaguar në lidhje me qasjen e Serbisë ndaj shqiptarëve, që jetojnë në Luginën e Preshevës. Medvegja, së bashku me Preshevën dhe Bujanovcin përbëjnë atë që njihet si Luginë e Preshevës, territor i banuar me shqiptarë në jugun e Serbisë. Roth në X […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts