Deputeti i Vetëvendosjes: Kosova e detyruar të zbatojë Kushtetutën, s’mund t’ja dorëzojmë veriun bandave kriminale

Në emisionin “Open” në “News24”, deputeti i Vetëvendosjes Adnan Rrustemi foli për tensionet në veri të Kosovës. Gjatë intervistës, ai theksoi se Serbia përdori Listën Serbe për të bojkotuar zgjedhjet në veri të vendit, ndërsa aktualisht  po përdor grupet kriminale për të krijuar tensionet dhe dhunë. Gjithashtu ai theksoi se për Kosovën është e papranueshme […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sotwww.botasot.al

Spread the love

Similar Posts