Deputetja britanike replikon me ambasadorin Hill: Serbia ka marrëveshje me Rusinë dhe mban të ndaluar tre policë kosovarë

Deputetja e Parlamentit të Britanisë së Madhe, Alicia Kearns, i ka replikuar ambasadorit amerikan në Serbi, Christopher Hill, pas mbajtjes së stërvitjes së forcave amerikane me ato serbe, të quajtur “Platinum Wolf”. “Kosova, një aleate demokratike e denoncuar dhe e dënuar”, nis teksti i saj. “Më mirë ‘Platinum Wolf’, një ushtrim i përbashkët me një […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts