Deputetja e PDK-së paralajmëron padi për bashkëshortin e Vjosa Osmanit: Më ka kërcënuar

Deputetja e PDK-së, Floretë Zejnullahu ka thënë se bashkëshorti i presidentes së Kosovës, Vjosa Osmanit, Prindon Sadriu e ka kërcënuar. Zejnullahu thotë se ka marrë një letër kërcënuese nga Sadriu dhe ka paralajmëruar padi ndaj burrit të presidentes.

“Do ta padis në organet e drejtësisë për kërcënimin që më ka bërë menjëherë pas kësaj seance”, tha Zejnullahu.

“I njejti në mënyrë të pashpjegueshme ka veshur uniformën e FSK-së, andaj ju drejtohem me një pyetje ministrit të mbrojtjes, nëse edhe ai ka marrë kërcënim nga burri i presidentes”, shtoi Zejnullahu.

“Në letrën kërcënuese, burri i presidentes mundohet të fshehë të vërtetën, duke thënë se vendi ku ndodhet shtëpia e tij është vetëm një vend-punishte”.

Në seancën e kaluar deputetja e PDK-së, kishte publikuar disa shifra duke thënë se Vjosa Osmani dhe burri i saj po marrin mijëra euro nga buxheti i shtetit.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.