“Dera ishte e hapur ndërsa ai ishte i shtrirë në dysheme i mbuluar me gjak”, flasin fqinjët e 81-vjeçarit në Korçë: S’ka asnjë të afërm. Shoqërohej vetëm me…

Fqinjët e 81-vjeçarit të paraqitur sot në spitalin e Korçës me lëndime të shumta në trup, kanë deklaruar se kur kanë shkuar në banesën e të moshuarit, dera ka qenë e hapur.

“Pas orës 7 vjen fqinja me shumë shpejtësi dhe thotë hajde se ka vdekur Gaqua, dera ishte hapur dhe ai ishte i tëri shtrirë dhe i mbuluar me gjak, lajmëruam ambulancën, hymë brenda në banesë dhe pamë që ishte mbuluar me gjak dhe shtëpia ishte shumë rrëmujë dhe me gjak nga të gjitha anët. Viktima rënkonte dhe jepte përgjigje të pakuptueshme.

Morëm spitalin dhe policinë, kjo e fundit erdhi në moment.
Nuk shoqërohej me njeri vetëm me të pallatit këtu nuk ka asnjë të afërm vetëm motrën e moshuar.

Nuk kam ditur gjë për probleme të tij, vetëm di që është rëndë në spital”, deklaroi njëra prej komshijeve të tij.

[embedded content]

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts