Derbi i Italisë në merkato, Juventus dhe Inter në luftë për shërbimet e lojtarit të Arsenalit


Interi po punon fort në merkato për të gjetur zëvendësuesin e mbrojtësit maroken, Ashraf Hakimi. Sa i përket kësaj piste ka edhe një derbi italianësh në merkato, pasi ashtu si Interi edhe Juventusi është i interesuar për shërbimet e lojtarit të Arsenalit, Hektor Bejerin.

bejerin

Sipas “Sky Sport”, Interi ka nisur bisedimet me agjentin e futbollistit spanjoll, për të forcuar krahun e djathtë të mbrojtjes. Por, Bejerini pëlqehet edhe nga trajneri Alegri, i cili duket se nuk beson te Danilo, i cili shfaq shpërqendrime të shpeshta në lojë dhe nuk shihet si titullar te “Zonja e Vjetër”.

Pra, dueli mes Juves dhe Interit ka nisur më herët, pasi para se të përballen në fushë, fillimisht do të përplasin “brirët” në merkato.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *