Derbi i kryeqytetit/ Kthim pas një dekade, sa shumë vite pa u luajtur në “Selman Stërmasi” sfida Partizani-Dinamo

Partizani dhe Dinamo rikthehen të luajnë në “Selman Stërmasi” pas plot dhjetë vitesh.

Partizani-Dinamo 3-2Ndeshja e fundit mes dy prej ekipeve më me histori e trofe në këtë stadium ndodhte në një epokë shumë të vështirë për ta.

Të kuqtë dhe “nëndetësja” përballeshin në llogari të Kategorisë së Parë më 6 tetor 2012 dhe ishte Partizani, që fitonte në atë ndeshje me shifrat 3-2.

Fillimisht shënonin Muça dhe Likmeta për Dinamon dhe Partizani e kthente ndeshjen me golat e Shalës, Gjinit dhe Sulçes, që shënonte në shtesë. Shpresojmë që nesër të shohim sërish shumë gola.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.