Derbi i Zvicrës/ Taulant Xhaka shkëlqen me dopietë asistesh, 4 gola mbajnë firmën e… shqiptarëve


Shqiptarët bëjnë “ligjin” në derbin e madh të Zvicrës mes Zyrihut dhe Bazelit që përfundoi me rezultatin 2-4. Plot katër gola mbajnë firmën e futbollistëve shqiptarë, ndërkohë që Taulant Xhaka shkëlqeu me dopietë asistosh.

XHAKA ZEQIRI

Sulmuesi Andi Zeqiri hapi serinë e golave për Bazelin në minutën e 23-të, ndërkohë që Kryeziu barazoi shifrat për Zyrihun në të 32-tën. Pjesa e parë përfundoi me rezultatin 1-1.

Ndërkohë në fragmentin e dytë të ndeshjes, Xhaka asistoi dy herë radhazi për Amdouni dhe Zeqirin në minutën e 53 dhe 57. Males arriti të shënonte golin e katërt për Bazelin në të 60-tën.

Për t’i vendosur “kapak” sfidës mendoi Blerim Xhemaili, i cili në minutën 90+3’ shënoi nga pika e bardhë e penalltisë për skuadrën e Zyrihut.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com