Derbi për “fronin” e Serisë A, publikohen formacionet e supersfidës Inter-Milan
Derbi i Milanos është krye sfida e javës në Serinë A. Interi dhe Milani përballen në një duel që mund të vendos fatin e kampionatit.

milan inter

Sfida e parë mes dy skuadrave u mbyll në barazim 1-1, ku kuqezinjtë kryesonin kampionatin. Por tani gjërat kanë ndryshuar me Interin që ka marrë komandën e Serisë  dhe synon të vazhdojë ritmin e fitoreve. Milani vjen në këtë sfidë pa liderin Zlatan Ibrahimoviç. Skuadra e Piolit është e detyruar të fitojë pasi nuk dëshiron të shkëputet në kryesuesit, por rrezikohet dhe nga Napoli.

Interi ndodhet në vendin e parë me 53 pikë, por me një ndeshje me pak, ndërsa Milani në të dytën me 49. Kjo ndeshje pritet të dhurojë spektakël me skuadrat që do duelojnë deri në fund, jo vetëm për prestigjin e derbit, por dhe për fronin e Serisë A.

FORMACIONET ZYRTARE

SERIRA A

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.