Derbi shqiptarësh në Europa Ligë, mësoni 14 ndeshjet e ditës së sotme
Sot do të luhen 14 ndeshje të fazës së grupeve në Europa Ligë të ndara në dy fasha oraresh, në orën 18:45 dhe 21:00.

EUROPA LIGE

Në orën 18:45, sfida më e rëndësishme është ajo mes Lacios dhe Marsejës e cila do të zhvillohet në stadiumin “Olimpico” të Romës. Bardhekaltërit e Sarrit synojnë fitoren për të hedhur një hap të sigurt drejt kualifikimit të fazës pasardhëse.

Takimet e tjera do të jenë, Betis-Leverkuzen, Fenerbahçe-Antuerp, Ludogorets-Braga, Midytland-Crvena Zvezda, Rapid Vienë-Dinamo Zagreb.

Në orën 21:00 takimi më i rëndësishëm do të jetë Napoli-Legia, ku do të ketë një derbi shqiptarësh ku Amir Rrahmani do të përballet ndaj Ernest Muçit dhe Lirim Kastratit.

Ndeshjet e tjera do të jenë, Frankfurt-Olimpiakos, Lokomotiv Moskë-Gallatasaraj, PSV-Monako, Rejnxhërs-Brondbi, Sparta Pragë-Lion, Shturm Graz-Real Sociedad, Uest Hem-Genk.

SFIDAT E DITËS SË SOTME NË FAZËN E GRUPEVE TË EUROPA LIGËS –

BETIS – LEVERKUZEN | 18:45

FENERBAHÇE – ANTUERP | 18:45

LACIO – MARSEJË | 18:45

LUDOGORETS – BRAGA | 18:45

MIDYTLAND – CRVENA ZVEZDA | 18:45

RAPID VIENË – DINAMO ZAGREB | 18:45

FRANKFURT – OLIMPIAKOS | 21:00

LOKOMOTIV MOSKË – GALLATASARAJ | 21:00

NAPOLI – LEGIA | 21:00

PSV – MONAKO | 21:00

REJNXHËRS – BRONDBI | 21:00

SPARTA PRAGË – LION | 21:00

SHTURM GRAZ – REAL SOCIEDAD | 21:00

UEST HEM – GENK | 21:00

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.