Derrat e egër “pushtojnë” autostradën në Gjermani, alarmohen shoferët

Një tufë derrash të egër kanë “pushtuar”, autostradën A9 në qytetin Hof në Gjermani, duke shkaktuar kështu jetën e qytetarëve. Shoferi i makinës së parë që hasi tufën, raportohet të ketë goditur një derr të egër.

Kjo kafshë që peshon qindra kilogramë ka ngordhur, e nga goditja kapaku i motorit ka “fluturuar”, dhe se shoferi nuk kishte mundur ta shoh rrugën para tij, duke u përplasur me një bordurë betoni.

Sikur kjo të mos mjaftonte, një shofer tjetër përfundoi në trupin e kafshës duke e dëmtuar rëndë mjetin e tij.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.