Dëshmitë rrëqethëse të ushtareve femra, si u përdhunuan nga kolegët e tyre meshkuj, e reja: Shkova në fshehtësi dhe abortove, humba mundësinë të…

deshmite rreqethese te ushtareve femra si u perdhunuan nga koleget e tyre meshkuj e reja shkova ne fshehtesi dhe abortove humba mundesine te

Një numër jo i vogël i ushtareve femra, kanë zgjedhur të bëjnë publike historitë e tyre të përdhunimeve nga “kolegët”.

Referuar dëshmive të tyre, nuk kanë qenë të pakta rastet kur ushtaret si pasojë e marrëdhënieve të tilla seksuale kanë ngelur edhe shtatzënë dhe janë detyruar të abortonin.

Si pjesë e një trendi të ri popullor në TikTok, ushtaret kanë zgjedhur të ndajnë historitë e tyre në mbështetje të një vendimi të marrë për çështjen gjyqësore Roe kundër Wade.

Shumë gra kanë folur për zgjedhjen e tyre për të bërë abort pasi u sulmuan seksualisht gjatë kohës që ishin në ushtri.

Një veterane tha se ajo u sulmua seksualisht nga tre anëtarë të shërbimit; një tjetër pretendoi se ajo ishte përdhunuar nga mbikëqyrësi i saj dhe ishte ‘ngacmuar nga shokët e saj ushtarë’ pasi ajo e raportoi ngjarjen; një e treta pretendoi se ajo ishte detyruar të bënte seks me një shokun e saj ushtar ndërsa ishte në stacionin e saj të parë të detyrës. Gruaja e parë, e cila përdor emrin e përdoruesit @ dv.bot në internet, ndau përvojën e saj në një video e cila tani është bërë virale – duke fituar më shumë 850,000 shikime brenda pak ditësh.

“Vitin tim të parë në ushtri, në moshën 20 vjeçare, u sulmova seksualisht nga tre pjesëtarë të shërbimit. Përfundova shtatzënë. Doja ta mbaja fëmijën, por nuk doja një fëmijë nga një sulm seksual”, ka shkruar ajo në klip.

TikToker tha se eprorët e saj “nuk bënë asgjë” përveçse i zhvendosën tre anëtarët e shërbimit në një njësi tjetër, por ajo ishte ende e detyruar t’i shihte ata çdo ditë.

“Kam kërkuar ndihmë dhe u injorova”, tha ajo.

Ajo vendosi të shkonte në një klinikë aborti për t’i dhënë fund shtatzënisë dhe kur shokët e saj ushtarë e morën vesh, ajo tha se ishte ‘ngacmuar’, e cilësuar si ‘vrasëse e foshnjave’.

“Unë shkova fshehurazi në një klinikë jashtë shtetit vetëm në fundjavë, procedura përfundoi duke shkatërruar çdo mundësi që do të kisha ndonjëherë për të pasur një fëmijë timin. Unë u përpoqa ta mbaja private, por sapo u mor vesh, më quajtën “një vrasës foshnjash”, u ngacmova, u hakmorën dhe shëndeti im mendor u ndikua. Ju nuk e keni idenë se si është të mos kesh zgjedhje. Asnjë grua nuk e bën këtë zgjedhje lehtësisht”, u shpreh ajo për DailyMail.

Screenshot 17

Screenshot 18

Screenshot 19

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts